Kategorie
Aktualności

Salon z jadalnią – jak zaprojektować idealne wnętrze?

Czasami właściciele domów znajdują się w sytuacji, w której ich salon nie jest wystarczająco duży, aby gościć gości. Mają dwie możliwości – albo przeprowadzają się do nowego domu, albo zamieniają swój salon w jadalnię. Wraz z pojawieniem się otwartych planów pięter i chęci uzyskania większej przestrzeni, przekształcenie salonu w jadalnię stało się atrakcyjną alternatywą dla tych, którzy chcą zabawiać gości i nadal używać go jako swojej głównej przestrzeni życiowej.

Jadalnia to nie tylko stół i krzesła. Właściciel domu musi również pomyśleć o przestrzeni do przechowywania, oświetleniu i estetyce, które sprawią, że doznania kulinarne będą wyjątkowe. Właściciele domów muszą stworzyć atmosferę, która wspiera zarówno formalne, jak i niezobowiązujące posiłki z przyjaciółmi lub rodziną; osiąga się to poprzez mieszanie rodzajów mebli, tekstur, kolorów, stylów i wzorów, aby stworzyć różne nastroje

Projektowanie aranżacje wnętrz

Czy warto otworzyć kuchnię na salon? Czy taka aranżacja będzie zasadna?

Wiele osób szuka sposobów na rozwiązanie problemu małych przestrzeni życiowych. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie jadalni jako przedłużenia salonu.

Firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz również zaczynają dostrzegać ten trend i jest wiele firm, które oferują sugestie, jak dokonać tej konwersji. Może to być trudne, ponieważ oznacza na przykład mniej miejsca do przechowywania w kuchni, ale w niektórych przypadkach może być tego warte, ponieważ może sprawić, że mała przestrzeń będzie znacznie bardziej otwarta i wygodna. Projektanci wnętrz często dyskutują o tym, jak zaprojektowaliby tego typu przebudowę ze swoimi klientami przed rozpoczęciem pracy nad swoim projektem.

Projektant architekt wnętrz

Jak podzielić salon i jadalnie na etapie projektu wnętrza?

Salon z jadalnią to dobry kompromis, jeśli nie możesz zdecydować, czy przeznaczyć więcej miejsca na salon, czy więcej na jadalnię.

Zazwyczaj ludzie przeznaczają tylko jedną trzecią całkowitej powierzchni na salony i dwie trzecie na jadalnie, ale taka aranżacja powoduje brak miejsca dla obu. Z salonem i jadalnią w jednym pomieszczeniu, ten problem jest rozwiązany, bo i nie zabraknie.

Salon z jadalnią może być wykorzystany zarówno jako strefa nieformalna, jak i formalna. Jeśli chcesz wykorzystać go jako strefę nieformalną, rozważ użycie czystych kolorów, takich jak jaskrawa czerwień lub żółty na ścianach i podłogach. Stworzy to przytulność i ciepło, które sprawią, że poczujesz się jak w domu. Ale jeśli chcesz, żeby tak było

Na jakim etapie zdecydować czy chcę mieć salon z jadalnią?

Projekt salonu i jadalni to jeden z najważniejszych aspektów w domu. Salon i jadalnię powinny być dostosowane do stylu i potrzeb mieszkańców.

Salon jest często używany do gromadzenia, zabawiania przyjaciół i członków rodziny. Jest często używany jako sypialnia gościnna, gdy nie ma gości.

Jadalnia jest zwykle ustawiona z krzesłami, stołami i kuchnią w pobliżu. Może również pełnić funkcję biura, biblioteki lub czytelni, jeśli nie jest zbyt głośno ze względu na bliskość kuchni.